Aktualności

post thumbnail

Inwestuj we Wrocławiu

Wrocław z roku na rok przyciąga coraz więcej inwestorów, którzy w dużej mierze swój kapitał chcą lokować na rynku nieruchomości. Czy warto zainwestować pieniądze w mieszkanie pod wynajem?

Inwestowanie w nieruchomości należy do najmniej ryzykownych i najbardziej popularnych sposobów pomnażania kapitału. Generuje pasywny dochód i nie naraża kapitału na gwałtowne spadki, jak w przypadku giełdy, funduszy inwestycyjnych lub instrumentów pochodnych.
Początkujący inwestorzy bez dużego doświadczenia w obrocie nieruchomościami powinni skoncentrować się na lokalach mieszkalnych. Zarządzanie nimi nie jest skomplikowane. Charakteryzują się również dużą płynnością w porównaniu do innego segmentu nieruchomości. Łatwiej jest je sprzedać lub wynająć.

Kapitał ulokowany w nieruchomościach to gwarancja stałego i pewnego zysku. Dzięki temu nowe inwestycje mieszkalne, zlokalizowane w centrum Wrocławia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Potwierdza to Agnieszka Grodź – ekspert Immobillo Group:
,,Najszybciej wynajmują się 1-2 pokojowe mieszkania w dobrym standardzie, położone blisko centrum, ośrodków uniwersyteckich czy dużych kompleksów biurowych. Wynajęcie mieszkania, które spełnia te wymagania to zazwyczaj kwestia kilku dni.
Popularne są również mieszkania 3-4 pokojowe, które zazwyczaj są wynajmowane wspólnie przez kilka osób, najczęściej studentów. Na rynku najmu ciągle liczba chętnych na wynajem nieruchomości przewyższa liczbę ofert najmu. Szczególnie w okresie powakacyjnym, gdy do Wrocławia przyjeżdżają studenci. Z roku na rok rośnie też liczba obcokrajowców podejmujących pracę we Wrocławiu. Obecnie najliczniejszą mniejszością narodową są obywatele Ukrainy, których do stolicy Dolnego Śląska przyciągają przede wszystkim lepsze warunki pracy.

W Immobillo oferujemy Klientom nie tylko wysokiej klasy apartamenty z segmentu premium. Wśród naszych propozycji znajdują się także inwestycje idealne dla inwestorów- mieszkania w centrum Wrocławia, stanowiące atrakcyjną lokatę kapitału.

Zapraszamy do kontaktu!